سرویس خواب

پاف مبل چیست و چه کاربردی دارد؟

پاف مبل چیست و چه کاربردی دارد؟

حتما شما هم در فروشگاه های مبلمان و یا مغازه هایی که لوازم خانگی می فروشند بالشتک های رنگارنگ و متنوعی که بدون تکیه گاه و اغلب پایه دار هستند را دیده اید. بله همین بالشتک ها پاف هستند با ما همراه باشید تا هر آنچه از کاربرد و ویژگی های این مبلمان نیاز دارید بدانید را به شما بگوییم. اگر برایتان سوال شده که چرا باید این مبلمان بدون تکیه گاه را خریداری کنید؛ لازم است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه پاف مبل

بسیاری از افراد معتقدند که ایده پاف به تازگی در ذهن طراحان شکل گرفته است؛ در صورتی که پاف ها از دوران عثمانی ها وجود داشته اند. زیرا عثمانی ها به نشستن خود بسیار اهمیت می دادند و لازم میدانستند پس از نشستن پاهای خود را بر روی ارتفاعات کم قرار دهند. البته در آن زمان افراد این صندلی ها را به نام صندلی های بدون پشتی می شناختند؛ ضمن اینکه به جز مردم عثمانی طرح اولیه پاف را بافندگان فرش ترکی ایجاد کرده اند. پس از گذشت زمان این صندلی های بدون پشتی به شکل های مدرن تر و به روز تر طراحی شده اند که امروزه آن ها را به نام پاف می شناسند.

پاف مبل چیست؟

پاف مبل که به زبان انگلیسی pouf یا ottoman تلفظ می شود؛ به صندلی های بدون دسته و پشتی می گویند. این صندلی ها به قدری محکم و مقاوم هستند که برایشان اصلا اهمیت ندارد شما بر روی آن نشسته اید یا دو کتاب بر روی آن قرار داده اید.

ارتفاع این صندلی ها در حد ارتفاع مبلمان است که امروزه آن را به عنوان میز جلوی مبل نیز قرار می دهند. امروزه با طراحی مدرن این صندلی ها فضای خالی وجود دارد و شما می توانید از آن به عنوان گنجینه استفاده کنید. این صندلی ها در کنار نرمی و لطافتی که دارند بسیار محکم و قدرتمند هستند. چرا که پایه های این مبل ها از متریال کاملا محکم ساخته شده است.

کاربرد پاف مبل

پاف ها با توجه به مدل شان کاربردهای فراوانی دارند و قطعا با شنیدن کاربردهای آن متعجب خواهید شد. برای مطالعه کاربرهای آن این قسمت مقاله را از دست ندهید:

1. استفاده به عنوان میز جلو عسلی

می توانید از پاف به عنوان میز، مبل های عسلی استفاده کنید. این صندلی ها را امروزه در شکل ها و متریال های مختلف طراحی کرده اند تا ترکیب خاص و زیبایی را به دکوراسیون منزل شما بدهند و شما بتوانید با توجه به سلیقه شخصی تان بهترین خرید را انجام دهید.

2. استفاده به عنوان صندلی میز آرایش

امروزه در اکثر سرویس خواب عروس از انواع پاف ها یاد می کنند و پس از خریدن آن را به عنوان صندلی میز آرایش، کنار مبل و گاها کنار تخت قرار می دهند. این صندلی ها سطح صافی دارند و به خوبی اشیا شما را حفظ می کنند بنابراین می توانید از آن به عنوان کتابخانه و حتی میز نیز استفاده کنید. شما می توانید با انتخاب بهترین جنس و رنگ یک دکوراسیون زیبا برای اتاق خواب تان طراحی کنید.

3. استفاده به عنوان انبار وسایل

استفاده به عنوان انبار وسایل

امروز اغلب خانه ها آپارتمانی و با متراژ کم هستند؛ به همین دلیل فضای کمی برای وسایل تان خواهید داشت بهتر است از خرید وسایل اضافی پرهیز کنید و یا اگر نمی توانید آن ها را حذف کنید بهتر است از این پاف هایی که در مخفی دارند خریداری کنید تا بتوانید مقداری از وسایل تان را درون آن مخفی کنید. شما می توانید مجلات، پتوهای مسافرتی و یا هر وسیله ای که جایی برای نگهداری آن ندارید را به درون این پاف ها بگذارید تا از دسترس خارج شان کنید.

4. استفاده برای چیدن کتاب

اگر از آن دسته انسان هایی هستید که به کتاب علاقه دارید و یک سری کتاب ارزشمند دارید و می خواهید از دسترس خارج کنید تا آسیب نبیند؛ می توانید از پاف های مربع و یا مستطیل شکل که طراحی آن ها مانند صندوقچه است خریداری کنید و دیگر نگران خراب شدن کتاب هایتان نباشید. می توانید پاف را پر از کتاب کنید و گوشه ای از منزل تان قرار دهید.

5. استفاده به عنوان مبل

اگر در منزل و یا محل کارتان به فکر خرید یک کاناپه کوچک دو نفره هستید پس از بین بگ، پاف نیز یکی از گزینه های محبوب برای شماست. می توانید با مراجعه به فروشگاه های معتبر با بررسی مدل ها و رنگبندی بهترین خرید را برای خود داشته باشید؛ استفاده از صندلی های مدل چستر بهترین گزینه برای هماهنگ کردن مبلمان با پاف هستند.

6. استفاده به عنوان زیر پایی

 استفاده به عنوان زیر پایی

همانطور که در اول مقاله گفته شد استفاده کردن از زیرپایی به دوران عثمانی بر می گردد. این مدل پاف ها بسیار نرم هستند و برای کاهش خستگی استفاده می شوند. کافی است آن را در کنار مبلمان و یا زیر میز کارتان قرار دهید و هر زمان احساس نیاز کردید پاهایتان را بر روی آن بیندازید تا کمی از خستگی آن بکاهد.

7. استفاده به عنوان میز کنار تخت و مبل

روی برخی از این صندلی ها به گونه ای طراحی شده است که می توانید مانند سینی هر وسیله ای که دوست دارید را روی آن قرار دهید.

انواع پاف مبل

  1. پاف پایه فلزی: صندلی هایی که پایه های بلند و فلزی دارند به عنوان میز عسلی، مکملی برای ست کردن مبلمان استفاده می شود.
  2. پاف سه پایه: از گذشته تاکنون از این صندلی های بامزه و خوش ساخت برای استفاده به عنوان زیر پایی نیز استفاده می کنند.
  3. پاف نیمکتی: این مدل های پاف را می توانید در کنار تخت تان قرار دهید و حتی می توانید به عنوان صندلی میز ناهار خوری یا کامل کردن مبلمان تان استفاده کنید.
  4. پاف چهار گوش: این پاف ها معمولا ابعاد بزرگ تری نسبت به دیگر مدل های آن دارد و می توان آن را در بهار خواب و یا در تراس استفاده کنید تا در روز های بهاری بتوانید بر روی آن استراحت کنید و چای بنوشید.

انواع مدل های پاف

امروزه این صندلی ها کاربردهای گوناگونی دارند و برای اینکه بتوانند از پس وظایف شان بر بیایند در مدل های متنوع طراحی می شوند. در ادامه به بررسی انواع مدل های آن خواهیم پرداخت:

  1. پاف کپسولی یا استوانه ای: این صندلی ها برای چیدمان های صمیمی و راحتی در محیط کار و یا منزل استفاده می شود. شما می توانید از این مدل صندلی به عنوان زیر پایی، صندلی میز آرایش و هم برای پذیرایی در اتاق نشینمن استفاده کنید.
  2. پاف چستر: این صندلی ها می تواند انتخاب مجلل و شیکی برای منزل تان باشد؛ شما می توانید از آن هم به عنوان مبل و هم برای صندلی پایین تخت استفاده کنید. لمسه دوزی های این مدل پاف نمای زیبا و اشرافی را به محیط شما خواهد داد.
پاف چستر
  1. پاف های بدون پایه: همانطور که از نام این صندلی پیداست هیچ پایه ای در کار نیست؛ این پاف ها بسیار خودمانی و صمیمی هستند و شما می توانید آن را در کنار مبلمان تان قرار دهید تا فضای زیبایی را در اتاق نشینمن تان ایجاد کنید.
  2. پاف های جعبه ای: این پاف ها همانند انبار هستند و شما می توانید وسایل تان را درون آن قرار دهید. این صندلی ها به صورت مخفی وسایل تان را محفوظ خواهند کرد.
  3. پاف صندلی: این صندلی ها برای قرار گرفتن برای جلوی میز آرایش ساخته شده اند تا سرویس اتاق خواب تان را تکمیل کنند.

جنس پاف ها چیست؟

همانطور که در این مقاله ذکر کردیم پاف ها انواع مختلفی دارند و کاربرد هر کدام نیز متفاوت است. اگر می خواهید از متریال این صندلی ها بدانید باید بگوییم امروزه در تولید این مبلمان از متریال های مختلف مانند تریکو بافی، چرم، خز، پارچه های مخملی و غیره استفاده می شود تا شما بتوانید بهترین دکوراسیون را در منزل تان داشته باشید.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که هنگام خرید به جنس این صندلی ها دقت کنید تا بهترین جنس را خریداری کنید. در صورت خرید اجناس بی کیفیت مجبور می شوید خیلی زود نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام کنید. صندلی های جعبه ای اغلب از متریال های محکم با رویی میکروفایبر تولید می شوند تا شما بتوانید وسایل تان را با خیال راحت درون آن قرار دهید.

کلام آخر

پاف ها میراثی هستند که از گذشته به ما رسیده اند و امروزه با طراحی مدرن در اکثر خانه های ما جا گرفته است. درباره کارایی پاف مبل نیز باید بدانید که این محصولات قابل استفاده به عنوان زیرپایی، صندلی، میز عسلی، نیمکت، انبار وسایل، صندلی میز آرایش و غیره کاربرد دارد. شما می توانید این صندلی ها را در متریال های مختلف خریداری کنید و در اتاق خواب، اتاق نشینمن، بهار خواب، محل کار و هر جایی که مد نظرتان است استفاده کنید.

سوالات متداول

پاف مبل چیست؟

به صندلی های بدون پشتی که گاها پایه های فلزی کوچکی دارد پاف می گویند.

پاف مبل چرمی بهتر است یا حصیری؟

درباره جنس این محصول می توان گفت که کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. در صورتی که قصد دارید دکوراسیون شیک و مجللی را برای خود طراحی کنید؛ بهتر است از متریال های چرم و یا مخمل استفاده کنید. اگر قصد دارید محیط صمیمی ایجاد کنید بهتر است از متریال های حصیری و یا تریکو بافی استفاده کنید.

برای استفاده در کنار مبلمان قصد خرید این صندلی ها را دارم. کدام مدل بهتر است؟

برای اینکه بتوانید تشخیص دهید کدام مدل مناسب منزل یا محیط کار شماست؛ باید به مدل مبلمان و سبک وسایل تان نگاهی بیندازید اگر در منزل تان از مبل های راحتی استفاده می کنید پاف های کپسولی، بدون پایه و سه پایه گزینه های بسیار خوبی برای شما هستند. اگر از مبلمان استیل و سلطنتی استفاده می کنید پاف های چستر و نیمکتی بهترین گزینه ها برای شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *