عمومی

با تشک های کهنه چه کاری انجام می دهند؟ آیا می شود آن را فروخت؟

تشک کهنه

تشک شما بعد از مدت زمانی استفاده، کهنه و مندرس می ‌شود و حتی با بارها شستشو نیز ممکن است دیگر قابلیت استفاده نداشته باشد. یکی از سوالاتی که برای اغلب افراد به وجود می‌ آید این است که با تشک کهنه که دیگر قابل استفاده نیست باید چه کار کرد؟ آیا می ‌توان آن را فروخت؟ آیا می ‌توان آن را بازیافت کرد؟ یا اینکه تشک کهنه چه کاربردهایی دارد؟ برای دریافت پاسخ این سوالات در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آیا تشک کهنه را خریداری می‌کنند؟

تشک و ملحفه ‌ای که از آن برای خواب و استراحت استفاده می‌کنید بعد از گذشت زمانی کیفیت اولیه خود را از دست می ‌دهد. طول عمر مفید تشک بسته به متریال به کار رفته در آن متفاوت است. معمولا تشک‌ هایی که از مواد درجه یک ساخته شده ‌اند نهایتاً بین 10 تا 11 سال عمر مفید دارند. بنابراین می ‌توان نتیجه گرفت حتی اگر بهترین نوع تشک را تهیه کرده باشید، بالاخره زمانی فرا می ‌رسد که نیاز به تعویض آن خواهید داشت.

در زمان تعویض تشک کهنه اولین سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که این تشک را باید چه کار کرد؟ باید آن را دور انداخت یا می ‌توان اقدام به فروش آن کرد؟ آیا مجموعه ای وجود دارد که تمایل به خرید تشک کهنه داشته باشد؟ خوشبختانه پاسخ ما به این سوال مثبت است.

طبیعتاً دور ریختن تشک کار چندان راحت و آسانی نیست. به خصوص اگر تشک شما ابعاد و سایز بزرگی داشته باشد. شما می ‌توانید به جای این کار برای فروش تشک آگهی بدهید. مجموعه هایی را می توان پیدا کرد که کاملا پذیرای سفارشات شما هستند. آن ها با کمال میل محصولات کهنه شما را خریداری می کنند و در صورت امکان مجددا مواد و متریال تشک را به چرخه تولید باز می گردانند.

بهترین راهکار برای راحت شدن از شر تشک قدیمی، طرح تعویض تشک کهنه با نو است. یک سری فروشگاه های آنلاین وجود دارند که سفارشات شما را مبنی بر دریافت تشک کهنه و تعویض آن با تشک نو قبول می کنند. این موضوع باعث می شود تا هم از شر تشک کهنه خلاص شوید و هم تشک نو را با قیمت مناسب تری تهیه کنید. برخی کنجکاو هستند که بدانند این فروشگاه ها پس از دریافت تشک کهنه با آن چه می کنند. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

تشک های کهنه چه کاربردی دارند؟

کاربرد تشک های کهنه

شاید کاربرد ملحفه کهنه نسبت به تشکی که از رده خارج شده و دیگر قابل استفاده نیست بیشتر باشد. شما می توانید از ملحفه کهنه برای عایق کردن گیاهان در برابر سرما استفاده کنید و یا چند پارچه تمیز کننده از آن تهیه کرده و سطوح و شیشه ها را با آن تمیز کنید. اما تشک قدیمی را نمی توان به این راحتی تکه تکه و استفاده کرد.

اگر تمایلی به فروش این وسیله ندارید، امکان اینکه از آن به عنوان تشک بازی کودکان استفاده کنید وجود دارد. می توانید مکانی از منزل خود را به بازی کودکان اختصاص داده و با قرار دادن تشک در این مکان به آن ها اجازه دهید تا هر چقدر که می ‌خواهند روی آن بالا و پایین بپرند.

اگر حوصله و وقت خرد کردن تشک را دارید، می ‌توانید این کار را انجام دهید. سپس بخش ‌های فلزی آن را فروخته و از منسوجات آن در منزل استفاده ‌های گوناگونی داشته باشید. حتی اگر تمایل ندارید از تشک کهنه خود در طرح تعویض تشک استفاده کنید، می توانید با فروختن آن به سمساری ‌ها مبلغ مشخصی را در ازای فروش آن دریافت کنید.

روند بازیافت این تشک ‌ها چگونه است؟

زیافت تشک کهنه به این معنی است که یک سری عملیات روی آن انجام شود تا بتوان مجدداً از بخش های سالم و قابل بازیافت آن استفاده کرد. قطعاً بازیافت تشک کهنه مزایای بسیار زیادی دارد که مهم ‌ترین و ارزشمندترین آن ها حفاظت از محیط زیست است.
معمولا بخش ‌هایی از تشک کهنه مثل بالشتک و روکش آن مجدداً می ‌توانند به چرخه تولید بازگردند. بسیاری از تولید کنندگان از این قطعات بازیافت شده مجدداً در تولید تشک ‌های جدید و نو استفاده می‌کنند. روند بازیافت این تشک ‌ها به این صورت است که ابتدا اجزای تشک از یکدیگر جدا شده و لایه ‌های آن کاملاً از هم باز می ‌شوند.

معمولا تشک ‌ها از اجزای مختلفی مثل موم، فنر، اسفنج، انواع پارچه و… تشکیل می شوند. با جدا کردن این اجزا از یکدیگر و بررسی دقیق آن ها می توان به این نتیجه رسید که کدام یک از این بخش ‌ها قابل بازیافت و کدام یک دور ریختنی هستند. بخش ‌های قابل بازیافت توسط یک سری دستگاه‌ ها و ماشین آلات مخصوص تعمیر و اصلاح می شوند. در نهایت بعد از تست کیفی محصولات، آن ها را به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات مختلف در اختیار شرکت‌ های تولیدی قرار می‌ گیرند.

بازیافت تشک های کهنه

با

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *