مقالات

بهترین تشک هتلی کدامند؟ هتل ها از چه تشکی استفاده می کنند؟

تشک هتلی

سفر کردن اگرچه لذت بخش و پر از هیجان است، اما خستگی هایی نیز به همراه دارد. بعد از رسیدن به مقصد و رفتن به هتل هیچ چیز بهتر از دوش گرفتن و خوابیدن روی تخت گرم و نرم نیست. بسیاری از هتل ها برای رفاه حال مهمانان از تشک هتلی استفاده می کنند. استفاده از تشک های استاندارد رضایت مهمانان را افزایش می دهد، به همین دلیل بسیاری از هتل ها برای انتخاب نوع تشک حساسیت زیادی به خرج می دهند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین تشک هتلی بپردازیم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع تشک هتلی

استانداردهایی که در طراحی تشک هتلی به کار می رود باید مناسب برای همه مسافران باشد. چند نمونه از تشک هتلی شامل موارد زیر است:

تشک هتلی فنر منفصل

تشک هتلی فنر منفصل

این نوع تشک ها از فنر پاکتی یا منفصل برخوردار هستند و سیم پیچی آن ها جداگانه در تشک قرار گرفته است. زیر فنرهای جدا شده لایه ای از آستر فوم بوده که بهم دوخته می شوند. در تشک هتلی فنر منفصل برخلاف دیگر تشک ها فنر با فاصله بیشتری از هم قرار می گیرند و باعث کاهش لرزش و پخش شدن فشار در همه جای تشک می شوند. در این نوع تشک حدود 300 فنر قرار می گیرد و به افزایش مقاومت آن در برابر فشار کمک می کند. از مزیت های تشک فنر منفصل این است که طول عمر زیادی داشته و دیرتر دچار تغییر شکل می شوند.

تشک هتلی مموری فرم

تشک هتلی مموری فرم

در تشک مموری فرم لایه ای از فوم هوشمند قرار می گیرد. این فوم از ماده ای به نام پلی اورتان استفاده می شود که سبب افزایش حالت پذیری و استحکام تشک می شود. وقتی فردی روی این نوع تشک دراز می کشد فوم موجود در لایه های زیرین به آرامی در اطراف بدن تشکیل می شوند؛ به همین دلیل فرد احساس خیلی خوبی داشته و خواب راحتی را تجربه خواهد کرد. ماندگاری و دوام تشک مموری فرم بالاست و فشاری به لگن و شانه وارد نمی کند. استفاده از این تشک بیشتر به افرادی توصیه می شود که وزن طبیعی دارند.

برخی افراد خواب حساسی داشته و با کوچک ترین حرکت از خواب بیدار می شوند. از مزایای تشک این است که حرکات شریک خواب را به تمام سطح تخت منتقل نمی کند.

تشک هتلی لاتکس

تشک هتلی لاتکس

از بهترین تشک های هتلی می توان به نوع لاتکس اشاره کرد. لاتکس در واقع ماده ای است که از صمغ نوعی درخت ساخته می شود. این ماده حالت فنری طبیعی داشته و استحکام بالایی برای تشک به وجود می آورد. وقتی روی تشک لاتکس فشار وارد می کنید در ابتدا نرم و لطیف است اما با افزایش فشار سفتی آن احساس می شود. این تشک ها کاملا ضد حساسیت هستند و برای افرادی که از آلرژی رنج می برند مناسب می باشند. لاتکس ماده ای طبیعی است و جریان هوا در تشک لاتکس به بهترین شکل انجام می گیرد. این ویژگی تشک لاتکس سبب راحتی بیشتر افراد دارای کمردرد یا مسن در خواب می شود.

تشک هتلی پد دار

تشک هتلی پد دار

تشک پد دار در واقع ترکیبی از چند تشکچه است که مزایای زیادی برای افراد دارای کمر درد به همراه دارد. این تشک ها باعث کاهش فشار بدن شده و درد کمر و پهلو را بهبود می بخشند. دوام تشک پد دار برای افراد با وزن طبیعی تا 3 سال است. پس از آن کم کم فرورفتگی هایی در این تشک ها ایجاد می شود که امری طبیعی است. در مقایسه تشک پد دار و معمولی باید بگوییم که نوع پد دار لایه ای اضافه تر از تشک های معمولی دارد و در آن از فوم سرد استفاده شده است. ضخامت این لایه به 4 میلیمتر می رسد.

هتل ها بر چه اساسی تشک انتخاب می کنند؟

سایز استاندارد تشک هتلی را در بسیاری از هتل ها می بینید اما لازم است با ویژگی هایی همراه باشند. برای خرید تشک هتلی چند ویژگی در نظر گرفته می شود. هدف از انتخاب تشک خوب داشتن یک خواب راحت و آسوده برای مهمانان است. بنابراین مهم است که درون تشک چه موادی به کار رفته باشند. علاوه بر آن وجود فنرهای استاندارد و راحت نیز عامل مهمی در راحت بودن تخت به حساب می آید.

تشک های غیراستاندارد بیش از حد سفت یا نرم هستند. سفتی زیاد و عدم انعطاف پذیری تشک باعث اذیت شدن بدن در زمان خواب می شود. نرم بودن تشک هتلی و انعطاف پذیری زیاد آن نیز بدن را در شرایط بدی قرار می دهد و حس ناخوشایندی ایجاد می کند. بنابراین انعطاف تشک هتلی باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا فشاری به بدن در طول خواب وارد نشود.

در تشک های استاندارد فشاری که بدن به تشک وارد می کند به صورت یکسان در همه جا توزیع می شود. فشار آوردن به بخشی از تشک نباید سبب فرورفتگی همه جای آن شود و بلکه باید در همان نقطه باقی بماند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *